Jßszapßti Ëvoda
Ëvodßk Bemutatkozßs Aktualitßsok Dokumentumok AlapÝtvßny

Önálló Óvodai Intézmény Jászapáti
    Cím: 5130 Jászapáti, F┼Ĺ tér 2.
    Telefon: 57/441-044
    Fax: 57/441-044
    Intézményvezet┼Ĺ: Pallagi Imréné

Vezet┼Ĺ helyettesei:

CSIGA-BIGA ÓVODA:         P├íd├írné Otta M├íria
                                                      5130 J├íszap├íti F┼Ĺ tér 2. Tel: 06-57-441-044

MARGARÉTA ÓVODA:       Menyh├írtné Moln├ír ├ëva
                                                     5130 J├íszap├íti J├│zsef Attila ├║t 7. Tel: 06-57-441-523

SZIVÁRVÁNY ÓVODA:        Kerék Csilla
                                                     5130 J├íszap├íti Vas├║t ├║t 1. Tel: 06-57-441-019
    E-mail cím: onalloovoda@gmail.com

"Az elfogadás olyan, mint a termékeny talaj, mely lehet┼Ĺvé teszi, hogy a kis mag olyan gyönyör┼▒ virággá fejl┼Ĺdjön, amilyenné lehet┼Ĺségei csak engedik."

(T. Gordon)

Bemutatkoz├ís:

Az elsõ óvodára utaló emlék 1908-ból való, a következõ 1945 elõtti, Balajthy Illésné gyermektelen kereskedõ végrendeletében öt szobából álló házát a "kisdednevelés" szolgálatába adta. Itt mûködött Nagy Szép Sándorné vezetésével a járás elsõ óvodája, 80-120 gyermekkel, akiknek egy óvónõ és egy dajka látta el a felügyeletüket. 1952-ben. már két óvoda mûködött a községben. 1972-ben megnyitották a harmadik óvodát, mivel az édesanyák tömeges munkába állása miatt erre már nagy szükség volt. Ekkor az óvodák az iskola igazgatójához tartoztak.

1980-ban v├ílt az intézmény ├Ân├íll├│v├í. Jelenleg intézmény├╝nk h├írom tag├│vod├íval, 12 csoporttal m┼▒k├Âdik. A Margaréta ├ôvoda ├Ât, a Csiga-biga ├ôvoda h├írom , a Sziv├írv├íny ├ôvoda négy csoporttal m┼▒k├Âdik. Mindh├írom ép├╝let megfelel┼Ĺ komforttal, vonz├│, tiszta, esztétikus k├╝ls┼Ĺ-bels┼Ĺ k├Ârnyezetben fogadja a gyerekeket. Intézmény├╝nk 330 f┼Ĺ gyermek befogad├ís├íra képes. Feladataink k├Âzé tartozik a roma nemzetiséghez tartoz├│ és a Saj├ítos nevelési igény┼▒ gyermekek integr├ílt nevelése.

Pedag├│giai programunk Nagy Jen┼Ĺné: ├ôvodai nevelés a m┼▒vészetek eszk├Âzeivel alternatív ├│vodapedag├│giai program adapt├íl├ísa.
Nevelési alapelv├╝nk: Szeretetteljes, biztons├ígérzetet ad├│, érzelem gazdag ├│voda megteremtése, ahol a gyermekk├Âzpont├║s├íg ├║gy jelenik meg, hogy gyermeki tart├íst, ├Ân├íll├│s├ígot, s ebb┼Ĺl fakad├│ egészséges ├Ântudatot, kibontakoz├ísi és ├Ânmegval├│sít├ísi lehet┼Ĺséget ad a gyermekeknek.

Gyermekkép├╝nk: A gyermekek nevelésében annak el┼Ĺsegítése, hogy egészségesek, kiegyens├║lyozottak legyenek. ├ërzelmi gazdags├íguk nyilv├ínuljon meg a t├írgyi és természeti k├Ârnyezet r├ícsod├ílkoz├ís├íban, fedezzék fel a szépet k├Ârnyezet├╝kben, a viselkedésben, az egym├íshoz val├│ kapcsolatokban. J├ítszanak, mozogjanak ├Ânfeledten, bízzanak képességeikben, legyenek j├│ értelemben vett: - kételked├Á, kutat├│, alkot├│ gyermekek, akik igénylik a m┼▒vészetekkel val├│ "tal├ílkoz├íst".

Az 5-6 éves gyermekek tehetségfejlesztésére és felz├írk├│ztat├ís├íra hetente egy alkalommal k├╝l├Ânfoglalkoz├ísokat tartunk.

- Angol csicserg┼Ĺ - j├ítékos ismerkedés az angol nyelvvel
  - Fic├ínkol├│- j├ítékos gyermektorna