Jászapáti Óvoda
Óvodák Bemutatkozás Aktualitások Dokumentumok Alapítvány

Önálló Óvodai Intézmény Jászapáti
    Cím: 5130 Jászapáti, FĹ‘ tér 2.
    Telefon: 57/441-044
    Fax: 57/441-044
    IntĂ©zmĂ©nyvezetĹ‘: Pallagi Imréné
    VezetĹ‘ helyettesei: CSIGA-BIGA ÓVODA:         PádárnĂ© Otta Mária
                                                      5130 Jászapáti FĹ‘ tĂ©r 2. Tel: 06-57-441-044

MARGARÉTA ÓVODA:       MenyhártnĂ© Molnár Éva
                                                     5130 Jászapáti JĂłzsef Attila Ăşt 7. Tel: 06-57-441-523

SZIVÁRVÁNY ÓVODA:        KerĂ©k Csilla
                                                     5130 Jászapáti VasĂşt Ăşt 1. Tel: 06-57-441-019
    E-mail cím: onalloovoda@invitel.hu

"Az elfogadás olyan, mint a termékeny talaj, mely lehetĹ‘vé teszi, hogy a kis mag olyan gyönyörű virággá fejlĹ‘djön, amilyenné lehetĹ‘ségei csak engedik."

(T. Gordon)

Bemutatkozás:

Az elsõ óvodára utaló emlék 1908-ból való, a következõ 1945 elõtti, Balajthy Illésné gyermektelen kereskedõ végrendeletében öt szobából álló házát a "kisdednevelés" szolgálatába adta. Itt mûködött Nagy Szép Sándorné vezetésével a járás elsõ óvodája, 80-120 gyermekkel, akiknek egy óvónõ és egy dajka látta el a felügyeletüket. 1952-ben. már két óvoda mûködött a községben. 1972-ben megnyitották a harmadik óvodát, mivel az édesanyák tömeges munkába állása miatt erre már nagy szükség volt. Ekkor az óvodák az iskola igazgatójához tartoztak.

1980-ban vált az intézmény önállóvá. Jelenleg intézményünk három tagóvodával, 12 csoporttal működik. A Margaréta Óvoda öt, a Csiga-biga Óvoda három , a Szivárvány Óvoda négy csoporttal működik. Mindhárom épület megfelelő komforttal, vonzó, tiszta, esztétikus külső-belső környezetben fogadja a gyerekeket. Intézményünk 330 fő gyermek befogadására képes. Feladataink közé tartozik a roma nemzetiséghez tartozó és a Sajátos nevelési igényű gyermekek integrált nevelése.

Pedagógiai programunk Nagy Jenőné: Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel alternatív óvodapedagógiai program adaptálása.
Nevelési alapelvünk: Szeretetteljes, biztonságérzetet adó, érzelem gazdag óvoda megteremtése, ahol a gyermekközpontúság úgy jelenik meg, hogy gyermeki tartást, önállóságot, s ebből fakadó egészséges öntudatot, kibontakozási és önmegvalósítási lehetőséget ad a gyermekeknek.

Gyermekképünk: A gyermekek nevelésében annak elősegítése, hogy egészségesek, kiegyensúlyozottak legyenek. Érzelmi gazdagságuk nyilvánuljon meg a tárgyi és természeti környezet rácsodálkozásában, fedezzék fel a szépet környezetükben, a viselkedésben, az egymáshoz való kapcsolatokban. Játszanak, mozogjanak önfeledten, bízzanak képességeikben, legyenek jó értelemben vett: - kételkedõ, kutató, alkotó gyermekek, akik igénylik a művészetekkel való "találkozást".

Az 5-6 éves gyermekek tehetségfejlesztésére és felzárkóztatására hetente egy alkalommal különfoglalkozásokat tartunk.

- Angol csicsergĹ‘ - játĂ©kos ismerkedĂ©s az angol nyelvvel
  - FicánkolĂł- játĂ©kos gyermektorna